14 października 2015

'O, rety! Krety!'

zakręcony belfer

Mamy 14 dzień października. Powszechnie wiadomo, że jest to Dzień Edukacji Narodowej. Jak najlepiej go uczcić? Spędzając z rodziną :D  A jeśli mamy w końcu czas, by ze sobą pobyć, wyciągamy najnowszy planszowy nabytek i rozpoczynamy rozgrywkę.


zakręcony belferzakręcony belferByć może pamiętacie, że rodzinnie uwielbiamy różnego typu gry (planszowe, strategiczne, logiczne). Sprawia nam wielką frajdę wspólne zasiadanie wokół stołu i toczenie niekończących się potyczek. Z prawdziwą radością powitaliśmy więc kolejną pozycję na półce z grami. "O rety! Krety!" urzekły nas jasnością zasad. Chodzi przede wszystkim o to, by dojść do jaskini ze skarbem. Po planszy przemieszczamy się pionkami w kształcie kretów. Kolejne pola wyznaczane są za pomocą kostki z oznaczonymi na ściankach kolorami (nie trzeba umieć liczyć, wielki plus- Jaśnie Panienka może samodzielnie uczestniczyć w zabawie). Wiele satysfakcji przyniosło oczywiście "grzmotnięcie" kreta przeciwników młotkiem w głowę (co skutkuje cofnięciem się do początku lub do groty bezpieczeństwa oraz "schowaniem" kreciej głowy).

zakręcony belferNiespodziewane emocje, pospieszne zawieranie "paktów o nieagresji", strategiczne eliminowanie najdalszego kreta. Tak minęło nam przedpołudnie. Doskonale się bawiliśmy. Panienka przy okazji zapomniała, że nie zna kolorów (czasami jeszcze udaje, że ich nazwy są dla niej całkowicie obce, łobuziara mała). I do końca dnia wciąż słyszeliśmy: zagramy w krety? Owszem, zagramy. Przy najbliższej okazji.

Mam nadzieję, że spędziliście ten świąteczny dzień równie miło. Przecież to nie tylko Dzień Nauczyciela (wbrew utartym opiniom i stereotypom), ale również szeroko rozumianej Edukacji. Przyjmijcie więc wszyscy najlepsze życzenia.


8 komentarzy:

 1. Gratuluję udanej zabawy :). O kretach nie słyszałam, ale... znacie Snortę? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Snorę? Szybko wpisałam w wyszukiwarkę i już wiem, że MUSIMY to mieć :D

   Usuń
 2. My w planszówki jeszcze nie graliśmy, póki co u nas ostatnio wiodą prym puzzle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Puzzle też się sprawdzają, ale nie dają takich emocji :)

   Usuń
 3. kurcze pierwszy raz widzę tą grę :)) fajowa :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger