19 grudnia 2016

(s)FILCOWA(na) choinka

filcowa choinka

Grudzień i filc. Z tego połączenia może wyjść tylko jedno- ozdoby choinkowe :) I to nie byle jakie, bo bajecznie kolorowe!


Grudniowa odsłona projektu "Dziecko na warsztat" od początku skazana była na działania około świąteczne. Do Bożego Narodzenia pozostał tydzień, choinka błyska w co drugim oknie, przyszedł czas i na ubieranie naszego drzewka. W tym roku postawiliśmy na własnoręcznie wykonane ozdoby. I niemal wszystkie takie właśnie są.
filcowa choinka

Do pracy zabraliśmy się z zapałem. Ponieważ już w zeszłym roku działaliśmy filcowo i mieliśmy pewien zasób świecidełek wykonanych z tego zacnego materiału, tym razem postanowiliśmy zaszaleć dodatkowo z guzikami, a Panicz podjął pierwsze w swym życiu próby szycia :) 

Zadaniami podzieliliśmy się zgodnie z wiekiem i możliwościami. Panienka odrysowywała pracowicie okręgi na kolorowych arkuszach. Dzielnie towarzyszył jej w tym Panicz, który dodatkowo wycinał później kółka i próbował doszywać guziki. Komponowaniem kolorów zajmowała się oczywiście córka, a mama działała z igłą i nitką (wydatnie pomagając synowi).

pawie oczko

choineczka

aniołek

Na koniec wszyscy zajęliśmy się strojeniem przytarganego przez tatę świerku. Najpierw światełka, a później nasze wyroby. Na łańcuchy zabrakło w tym roku miejsca :) Co zatem znalazło swoje miejsce pośród zielonych gałązek? Tradycyjne "pawie oczka", wyjątkowe anioły oraz wesołe, bo kolorowe choineczki. Radości z tworzenia i wieszania było co nie miara! 

ubieramy choinkę

A na Waszych drzewkach jakie ozdoby zagoszczą? Lubicie pracować nad własnymi, czy wolicie gotowe elementy, które możecie skomponować? Bardzo jestem ciekawa :) 
dziecko na warsztat
Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Schwytane chwile I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Nasza szkoła domowa Jej cały świat Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

12 komentarzy:

 1. Ozdoby stworzone od serca to jest TO!

  OdpowiedzUsuń
 2. urocze ozdoby choinkowe , Wasza choinka będzie wyjątkowa

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże Narodzenie to okres twórczości nie tylko dorosłych:) liczy się każdy pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Całą choinkę macie ubraną w swoje ozdoby?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie tak :) I niemal wszystkie są filcowe :D

   Usuń
 5. Pięknie, za rok spróbujemy, może już się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, ekipa DNW pełna filcowych ozdób, co jedne to piękniejsze ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ładne te Wasze ozdoby. Choinka jest pięknie przystrojona. Niestety ja mam w domu wielbiciela błyskotek (w dosłownym tego słowa znaczeniu), który przez kilka lat znosił moje pomysły na bezbombkowe choinki, ale się wreszcie zbuntował. Od jakiegoś czasu mamy wystrój mieszany. Światełka, szklane bombki i ozdoby DIY. Za to sama pamiętam jak mama przygotowując jajka do świątecznych ciast z ogromnym trudem przygotowywała dla nas wydmuszki z których, za pomocą kolorowego papieru tworzyliśmy ozdoby choinkowe.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger