6 lutego 2016

'Tajemnica diamentów'

Lasse i Maja
Lasse i Maja to bohaterowie dość znanej <serii krymianłów> dla dzieci. Młodzi ludzie uczęszczja wspólnie do szkoły, a w wolnych chwilach rozwiązują zagadki. 

Tym razem do dwojga przyjaciół przychodzi miejscowy jubiler, zmartwiony niewyjaśnionymi kradzieżami diamentów. Muhammad Karat (bo tak nazywa się nowy klient sympatycznej pary detektywów), nie znajdując innego rozwiązania, prosi o pomoc Lassego i Maję.

tajemnica diamentów

Dzieci, aby móc lepiej przyjrzeć się pracownikom sklepu , podejmują pracę u Muhhamada. Korzystając z kilku forteli, ryzykując że zostaną zdemaskowani, czy w końcu, dopuszczając się małego kłamstwa, małolaty doprowadzają sprawę do końca. Czy zleceniodawca będzie zadowolony z efektów? Kto okaże się złodziejem? Sprawdźcie sami :) 


Dlaczego spodobała nam się tak książka? Otóż: druk jest dość duży, zdania proste, a fabuła wciągająca. Rozdziały nie ciągną się w nieskończoność, tak, że dziecko zaczynające swą czytelniczą przygodę, spokojnie daje radę poznać za jednym razem cały . 
Lasse i Maja

Dodatkowym atutem są sami bohaterowie. Lasse i Maja to dzieciaki w wieku szkolnym, z którymi spokojnie można się identyfikować. Nie posiadają żadnych super mocy. Są po prostu dociekliwi i lubią rozwiązywać zagadki. 

Poza tym, każde kiedyś chciał być detektywem :) Czyż nie? Z przyjemnością sięgniemy po kolejne tomy.

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa seria i co dla mnie najważniejsze - ilustracje :D Muszę zacząć zapisywać gdzieś te tytułu. Lista będzie czekać, aż dziecię podrośnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze możesz po prostu wrócić tu i sobie przypomnieć :D
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Dokładnie o tym samym sobie pomyślałam! Zwłaszcza, że to nie jedyne ciekawe książki, o których piszesz. Inwentarz zwierząt już mam :D Dzięki!

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger