18 sierpnia 2015

O jak... odrobina historii


Pamięć ludzka jest ulotna. Szczególnie jeśli jest to pamięć dziecka. Dlatego, myśląc nad kolejną o-tematyczną zabawą, wzięliśmy na warsztat historię :D I jej ODROBINĘ zamknęliśmy w kolorach. Ta cząstka dziejów, którą się zajęliśmy dotyczy naszej rodziny. Wykorzystując farby plakatowe, własne dłonie oraz rolkę papieru kreślarskiego, zmalowaliśmy Nasze Drzewo Rodzinne :D 


Aby zaangażować oba Pisklęta, wymyśliliśmy, że: dziadkowie będą reprezentowani przez największą dostępną dłoń (tym razem moją, hehe), rodzice będą średni wielkością (tu Panicz znalazł dla siebie miejsce), a dzieci to mała rączka Panienki. Co ciekawe, córka, która bardzo nie lubi mieć brudnych rąk, była zachwycona mogąc wysmarować się plakatówką.


I tak powstało arcydzieło klasy światowej, na którym uwieczniliśmy najbliższych członków rodziny (z imionami pradziadków, których Pisklęta nie miały okazji poznać, ale chętnie o nich dopytywali). Następnym razem pokusimy się jeszcze o rodzeństwo dziadków i pradziadków (tym razem nie zmieścili się, hehe).

A Wy? Macie już własne Drzewo Rodzinne?  

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger