27 czerwca 2016

To już wakacje

story cubes

Zaczęły się upragnione przez wszystkich wakacje. Ale czy na pewno to czas wolny od wszelkich zajęć? U nas zapowiadają się dość pracowicie...


W związku z nowym projektem, choć nieco przypadkiem, trafiły do naszego domu kostki <Story cubes>. Dzięki firmie <Rebel> każdy z uczestników <Stworzonych z wyobraźni> został wyposażony w komplet podstawowy i jeden losowy dodatek. Ale tylko mnie mogło się zdarzyć, że w czerwcowym szale wpisałam zamiast adresu szkolnego, domowy :) Wyobraźcie sobie moje zaskoczenie, kiedy kurier zapukał do drzwi, bezcenne.

story cubes

Ale nie o moim gapiostwie wpis ten będzie. Raczej o tym, co z niego wynikło. Otóż, Panicz, a zaraz za nim Panienka, dopadli nowych, interesujących sześcianów i zaczęli dopytywać. Co to jest? A dlaczego są obrazki? Co się z tym robi? I jeszcze jakieś sto innych, które umknęły niezapamiętane. Po dość oględnym wytłumaczeniu, do czego służą kostki, dzieci postanowiły spróbować swych sił.

Pierwszy, rzecz jasna, wystąpił Panicz. Rzucił kostkami, wymyślił historyjkę, a następnie przeszedł do tworzenia na jej podstawie komiksu. Przyznam szerze, że jak na debiut, całkiem nieźle mu poszło. Gdybym miała ją odtworzyć, brzmiałaby mniej więcej tak:

komiks story cubes
Pewien chłopiec, wraz z kolegą, postanowił pograć w planszówki. Zegar tykał, odmierzając czas do rozpoczęcia rozgrywki, kiedy chłopcy biegli z plaży do domu. A tam czekała na nich przygotowana przez mamę, która gotowała pyszny obiad, gra. Tego chłopcom było trzeba.

Panienka ogranicza się na razie do bacznych obserwacji i odgadywania, co przedstawiają umieszczone na ściankach piktogramy (a pomysły ma niesamowite).

Teraz dołóżcie do wymyślania opowieści całodniowy pobyt na półkoloniach i zajęcia logopedyczne. Odpoczywamy w wakacje? Tylko aktywnie :) 

wasz belfer

Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co i robi robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy zawrót głowy Kreatywnie w domu Gagatki trzy Guguiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and heart Mama Aga Konfabula Uszywki Zuzinkowej Mamy Mama na pełen etat Schwytane chwile Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zabawy z Archimedesem Zakrecony belfer Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Nasza szkoła domowa FB Dziecko na warsztat

11 komentarzy:

 1. Wakacje wakacjami, ale warto wtedy postawić na produktywność i realizację swoich kreatywnych pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od niedawna i my mamy kostki... Dusia 3 dni rzucała i opowiadała... Ale nie wpadłyśmy na to by przy okazji narysować nasze historyjki ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Uwielbiam kostki. I w pracy i w domu robią furorę. Nieustająco :)

   Usuń
 3. Kostki na pewno sprawdzają się w pracy z gimnazjalistami. A co z licealistami? Czy do nich tez mogą być adresowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sądzę, że kostki są świetne na każdym etapie edukacyjnym :) trzeba tylko dostosować ćwiczenia do możliwości młodych ludzi.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja również czekam na wakacje i nie mogę się doczekać bo to jeszcze miesiąc. Jednak już wykupiłam ubezpieczenie turystyczne i wiem, że mogę być spokojna jak będę spędzała czas na wycieczce. Tym bardziej, że poprzez kalkulator https://kioskpolis.pl/kalkulator-turystyczny/ mamy możliwość dostania bardzo wielu ofert takich ubezpieczeń. Myślę, że warto jest być ubezpieczonym.

  OdpowiedzUsuń
 6. Kto z nas nie kocha wakacji? A jeszcze w zimie, wyjechać gdzieś gdzie ciepło od razu pozwala naładować baterie na zapas. Zanim jednak wyjazd, dobrze jest pomyśleć o swoim bezpieczeństwie: https://ubezpieczamy-auto.pl/ubezpieczenie-assistance/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger