25 kwietnia 2016

Lapbookowo/podwórkowo wiosna się zaczyna :)

wiosna
Kwiecień był dla nas bardzo pracowitym miesiącem. Skupiliśmy się szczególnie na obserwacjach rozkwitającej dzień po dniu wiosny. Zdobywaliśmy i porządkowaliśmy wiosenne ciekawostki, a na koniec sprawdziliśmy się w podwórkowych zmaganiach terenowych :) 


Lubimy lapbooki, co tu kryć. Tak wciągnęło nas ich przygotowywanie, że o wiośnie też przygotowaliśmy jeden. Tym razem jednak pracę rozpoczęliśmy od przygotowania filmu poklatkowego, na którym przedstawiamy w prosty sposób budzące się do życia rośliny. Jak film znalazł się w książeczce? Za pośrednictwem kodu QR :) Widzieliście już nasze "Przebudzenie"?


Nie samą animacją lapbook stoi. Dołożyliśmy jeszcze ciekawostki o odlatujących i przylatujących w okresie wiosennym ptakach, dodaliśmy kalendarz kwitnienia pierwszych w roku roślin, rozpisaliśmy rok na cztery pory. Dorzuciliśmy do tego wszystkiego puzzle i przysłowia. Wreszcie książeczka gotowa.

wiosna

wiosna

wiosna
By sprawdzić, ile z informacji pozostało w głowie, udaliśmy się na podwórko. Tam czekały na Pisklęta rozmaite zadania do wykonania. Zabawa, zorganizowana na kształt prostego biegu terenowego, zakładała odnalezienie ukrytych karteczek i wykonanie umieszczonych na nich ćwiczeń. 

wiosna

wiosna

wiosna
Co trzeba było zrobić? Choćby rozpoznać i sfotografować kwitnące w ogrodzie, typowo wiosenne kwiaty, których nazwy zostały podane w liściku. Albo podzielić znalezione w karmniku ptaki, na takie które przylatują i odlatują wiosną. Nie mogło zabraknąć również matematyki. Do rozwiązania zadania z tekstem, należało wykorzystać sznurki na pranie i przyniesione z domu sztuki odzieży. Lubimy takie zabawy :D

terenowo

terenowo

terenowo
Oczywiście, spędzamy teraz na powietrzu bardzo dużo czasu. Chętnie zabieramy ze sobą hulajnogi lub piłkę (takie typowe, podwórkowe rozrywki). Więcej propozycji zabaw znajdziecie choćby <tu>. A jak Wy spędzacie pierwsze ciepłe dni?dziecko na warsztat
Wokół dzieci Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Cały świat Karli Jej cały świat Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu Gagtki Trzy Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and my heart Konfabula Uszywki Zuzninkowej mamy Mama na pełen etat Scwytane chwile Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga, sztuka i dzieciaki Mamuśka 24 Pomieszane z poplątanym Worldschool explorers Nasza edukacja domowa Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zakręcony belfer Zabawy z Archimedesem Dziecko na warsztat

6 komentarzy:

 1. Extra! Przebudzenie już widziałam, ale wciąż jestem pod wrażeniem ;) Lapbook wspaniały i najlepsze zabawy z wykonaniem zadania - uwielbiamy naukę przez zabawę, dlatego Brawo Wy (y)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle genialnie! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo nam miło. Pędzimy oglądać pozostałe warsztaty :)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger