20 stycznia 2017

myślograficzne życzenia

myślograficzne życzenia

Jeśli sądzicie, że edukatorzy (nauczyciele, trenerzy i inne osoby związane z edukacją), to zamknięte środowisko, które potrafi tylko narzekać, to jesteście w wielkim błędzie. Dowodzi tego pewna spontaniczna akcja myślograficzna...

Istniej w sieci wiele takich miejsc, w których spotykają się przedstawiciele rożnych środowisk, by rozmawiać na interesujące ich tematy. Jednym z nich jest grupa <Myślografia>. To właśnie tam dzielą się pomysłami, wymieniają spostrzeżeniami, dyskutują zapaleńcy myślenia wizualnego (którego wiele przykładów znajdziecie w moich wcześniejszych wpisach i którym poświęcona jest cała kategoria <myślografia> ).

myślograficzne życzenia

Ponieważ grono jest zacne, a przede wszystkim sympatyczne i stara się być zawsze pomocne, wpadłam na pomysł, by wymienić się uprzejmościami w sposób namacalny, nie tylko wirtualny. I tak narodziła się #akcjaKartka.

O co chodziło? Chętni myślograficy zobowiązali się przygotować własnoręcznie i wysłać kartkę pocztową z życzeniami noworocznymi do losowo wybranej osoby z grupy (aby nie było zamieszania, wcześniej zostało ustalone kto, do kogo pisze). Poczyniwszy stosowne kroki, twórcy zabrali się za rysowanie i już wkrótce mogliśmy oglądać pierwsze, doręczone do skrzynek cudeńka. 

myślograficzne życzenia

Inicjatywa zyskała tak duże zainteresowanie, że już planowane są kolejne edycje. Powstał nawet pomysł, by w każdym miesiącu tworzyć i słać kolejne pozdrowienia. Sami zatem widzicie, że rysowanie może łączyć. W tym przypadku całkiem obcych sobie ludzi z rożnych stron Polski (a nawet spoza granic, bo i tacy chętni się znaleźli).

A Wy lubicie wysyłać i dostawać kartki? A może przeniesiecie pomysł na grunt szklony i spróbujecie wciągnąć swoich uczniów we własną akcję kartkową? 

PS Wszystkie wykorzystane we wpisie kartki pochodzą z I edycji #akcjaKartka . Więcej znajdziecie <tu> .


2 komentarze:

  1. Fantastyczna inicjatywa! Kojarzę, że wielokrotnie wspominałaś o Myślografi na FB, ale dopiero teraz doczytałam, że do grupy może dołączyć każdy, nie tylko nauczyciele. Zgadnij co zaraz zrobię? :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Koniecznie! Będziesz naszym inspiratorem. I to nieocenionym :D

      Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger