30 maja 2016

Przyroda to wielka przygoda!

przyroda

Maj skłania się ku końcowi. Ale cóż to był za miesiąc! Kto by przypuszczał, że przyniesie nam taką niespodziankę.


Jeśli myślicie, że mieszkając w mieście nie można podglądać przyrody, to jesteście w błędzie. Wystarczy wyjść na krótki spacer do parku i dobrze rozejrzeć się dokoła. Tak też uczyniły Pisklęta. Wraz z niezawodnym Tatą wybrały się do Ogrodu Botanicznego, a tam... sami zobaczcie. Całe morze kwiatów. Do wyboru, do koloru. Kwietny kobierzec zdaje się nie mieć końca. Aż mi było  żal, że w tak pięknych okolicznościach przyrody siedziałam nad egzaminami gimnazjalnymi. Ale wiecie, jak to się mówi, same się nie sprawdzą. Na pocieszenie dostałam zdjęcia. Sami zobaczcie jak pięknie jest u nas wiosną.

tulipany

tulipany

tulipany

Prawdziwa niespodzianka czekała na nas jednak w domu. Z początku żadne z naszej czwórki nie zwróciło uwagi na krążące w te i z powrotem sikorki. Te niepozorne, sprytne ptaszki kursowały z pobliskich drzew wprost pod nasz parapet na balkonie. A to przyniosły piórko, a to źdźbło trawy. Wkrótce okazało się, jaki miały plan. Uwiły gniazdko, a ostatnio zauważyliśmy w nim cztery małe, głodne dzioby. Wykluły się pisklęta!

sikorka

sikorka

sikorka

Póki co nie podejmujemy żadnych kroków celem przesiedlenia naszych "lokatorów". Nie przeszkadzają nam jakoś specjalnie, a i my chyba ich nie odstraszamy (mimo, że życie balkonowe toczy się niezmiennie utartym torem). Za to zarówno Panicz jak i Panienka mają wielką uciechę w śledzeniu ptasich rodziców. Co rusz przybiegają z okrzykiem:
 Zobacz, przyleciał! I przyniósł zielonego robala! 
Dopełnieniem przyrodniczych obserwacji stały się ekologiczne i łatwe w przygotowaniu puzzle. Do ich wykonania wykorzystałyśmy z córką: drewniane szpatułki, foremki do ciastek i farby akrylowe. Żeby szybciej można się było nimi bawić, wysuszyłyśmy suszarką. I gotowe. Wiedziałam, że patyczki (o których pisałam już <tu>) mają wielki potencjał.

puzzle

puzzle

puzzle

A jak Wam upłynął maj. Zgodnie z powiedzeniem? Było jak w raju?


Wokół dzieci Słowo mamy ED Montessori Karolowa mama Kreo Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy się my 3 Biesy dwa Duśkowy świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Cały świat Karli Jej cały świat Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu Gagtki Trzy Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana blog On ona i dzieciaki Nasza przygoda diy My home and my heart Konfabula Uszywki Zuzninkowej mamy Mama na pełen etat Scwytane chwile Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga, sztuka i dzieciaki Mamuśka 24 Pomieszane z poplątanym Worldschool explorers Nasza edukacja domowa Pomysłowe smyki Z motylem na dłoni Zakręcony belfer Zabawy z Archimedesem Dziecko na warsztat

8 komentarzy:

 1. To niesamowita historia z tymi sikorkami :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jesteśmy zaskoczeni. Tym bardziej, że w zeszłym roku wystraszyły się i zrezygnowały. A tu proszę :D

   Usuń
 2. Jakie piękne tulipany... Ogrody botaniczne w maju zdecydowanie urzekają :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i pozdrowienia dla sioreczek ;-)

   Usuń
  2. Sikoreczki dziękują :) A tulipany to moje ulubione kwiaty (zaraz obok słoneczników) i ze względu na to, że nie mogłam wybrać się z rodzinką do Botanika, to chociaż zdjęcia dostałam :D

   Usuń
 3. Piękne tulipany :D W łódzkim Ogrodzie Botanicznym jest cała, wielka wystawa tych pięknych kwiatów, ale niestety nie zdążyliśmy do nich dotrzeć, bo wykurzyła nas burza -_- Ale spoko, pójdziemy tam jeszcze w czerwcu albo w lipcu.
  A lokatorów zazdroszczę! Chętnie bym takich poobserwowała ^_^

  OdpowiedzUsuń
 4. To fascynujące podglądać sekretne życie sikorek. A tulipany- boskie :) I oczywiście łódzkie :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Modraszka! U nas pliszki, jaskółki, sierpówki, wróble. Ale modraszek brak

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger