21 grudnia 2015

Tradycyjnie, świątecznie...

zakręcony belfer

O życiu w Magicznym Domu, trudno mówić w kategoriach tradycyjnych. Wiele rzeczy przebiega u nas w sposób nieoczekiwany, a już na pewno daleki od stereotypowego. Są jednak takie drobiazgi, które pielęgnujemy i staramy się przekazywać Pisklętom jako naturalny odruch. Ot, takie choćby wysyłanie kartek.


Wielu z nas, zamiast przesłać pozdrowienia za pośrednictwem poczty, kieruje do bliskich wiadomości sms, telefonuje, czasem pisze e-mail. A w naszym domu królują pocztówki. Serio. Kłamstwem byłoby twierdzić, że od zawsze tak było, ale od jakiegoś czasu staramy się podtrzymywać ten miły zwyczaj.Największą frajdę sprawia nam własnoręczne przygotowanie pocztówek. Siadamy przy stole, wyciągamy różnorodne materiały (nie tylko dekoracyjne i papiernicze) i zaczynamy kombinować. Na nadchodzące Święta wyprodukowaliśmy "choinkowe" widokówki. Wraz z Pisklętami doszliśmy do wniosku, że taka forma najbardziej nam odpowiada (jest niezbyt czaso- i pracochłonna, więc przy mnogości grudniowych obowiązków, możliwa do zrealizowania).I tak powstały guzikowe bombki, brokatowe i filcowe gwiazdki, tasiemkowe gałązki. Wszystko w kolorach ulubionych przez Panicza i Jaśnie Panienkę (aktywnie uczestniczących w klejeniu, wycinaniu i komponowaniu). Gotowce spakowaliśmy do kopert (wypisawszy wcześniej życzenia) i fruuu, poleciały. Mamy nadzieję, że przywołają uśmiech na niejednej twarzy.

Oczywiście upiekliśmy też tradycyjne pierniczki i udekorowaliśmy  zgodnie ze zwyczajem choinkę, ale to już zupełnie inna historia.

Wesołych Świąt Kochani!

zakręcony belfer


Wokół Dzieci Słowo Mamy Ed Montessori Karolowa Mama Kre Team Kreatywnym Okiem Matkopolkowo Bez nudy 360 przygód Bawimy my się trzy Biesy dwa Duśkowy Świat Dzika jabłoń Elena po polsku Co robi Robcio Jej cały świat Cały świat Karli Tymoszko Igranie z Tosią Kawa z cukrem Laurowy świat Kreatywnie w domu LIttle bit life Gugusiowo Ciekawe dzieci Świat Tomskiego Ohana On Ona i dzieciaki Mama w biegu Zakręcony Belfer Świnki 3 Uszywki Zuzinkowej mamy Mama na pełen etat Mama Trójki Dzwoneczkowy raj mamy Ogarniam wszechświat Kreatywna mama Mama Aga Mamuśka24 Pomieszane z poplątanym Nasze rodzinne podróże Nasza szkoła domowa Panna Swawolna Odkrywcy wiedzy Z motylem na dłoni Nasz przygoda diy Zabawy z Archimedesem Schwytane chwile Pomysłowe smyki My home and heart Gagatki 3 Dziecko na warsztat

18 komentarzy:

 1. Piękne pocztówki - tworzone od serca - brawo! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy. Serce to najważniejszy dar, który możemy ofiarować na te Święta. Wszystkiego dobrego :)

   Usuń
 2. my również obowiązkowo ślemy kartki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna dostawaliśmy takie pozdrowienia, więc postanowiliśmy i sami się zmobilizować :) I tak już któryś rok siedzimy i piszemy :D
   Pozdrawiamy świątecznie.

   Usuń
 3. Ciepłe, fajne i od serca - jestem na tak!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie takie, jakie powinno być :)
   Wesołych Świąt :)

   Usuń
 4. Takie kartki napewno ucieszą Osoby które je otrzymają, tym bardziej że są poprostu urocze ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką mamy nadzieję :)
   Dziękujemy i pozdrawiamy.

   Usuń
 5. w zeszłym roku też się "nawróciliśmy" na tradycyjne pocztówki zamiast sms'ów i maili ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo miła odmiana. Sami lubimy wyjmować świąteczną korespondencję ze skrzynki, więc dlaczego nie sprawić innym takiej radości ?
   Pozdrawiamy świątecznie.

   Usuń
 6. Własnoręcznie zrobiona pocztówka to skarb, w którym jest mnóstwo pozytywnych emocji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A przecież o tę dobrą energię w Świętach chodzi :)
   Wszystkiego dobrego.

   Usuń
 7. Świąteczne kartki z życzeniami to wspaniała tradycja. Sama się w tej kwestii bardzo zaniedbałam, ale staram się od jakiegoś czasu przywrócić ten zwyczaj w naszej rodzinie. Moje córki dzielnie mi w tym pomagają. Bardzo mi się Wasze dzieła podobają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy.
   To miła i pożyteczna tradycja. Daje radość nie tylko obdarowanym, ale również obdarowującym.
   Ściskamy świątecznie.

   Usuń
 8. Bez wątpienia, u Was zawsze magicznie i pomysłowo! Tradycja z kartkami? O, tak, jak najbardziej. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger