22 stycznia 2016

Prosto z serca, najlepsze życzenia

prosto z serca

Gdyby zapytać dzieci, kto jest dla nich najważniejszy na świecie, zaraz po rodzicach i bohaterach ulubionych bajek (czasami nawet w odwrotnej kolejności), to zapewne uzyskalibyśmy informację: babcia i dziadek.


I nie ma w tym niczego dziwnego. Nikt na świecie nie potrafi tak opowiadać bajek i lepić pierogów jak babcia. Trudno też znaleźć kogoś, kto chętniej pójdzie na spacer albo zabierze na przejażdżkę rowerem niż dziadek.

Dlatego też, z okazji wyjątkowego święta, przygotowaliśmy wyjątkowy prezent. Wysadzane szlachetnymi kamieniami serce. Z portretami ukochanych osób w środku.

Czego potrzebowaliśmy? Lista nie jest długa: tektura (może być zbędne już pudełko), kartka białego papieru, kredki, tasiemka, kolorowe kamyki (nabyte w jednym ze sklepów sieciowych, na jakąś okazję), klej, nożyczki, metalowe klipsy.
prosto z serca
Wykonanie tego efektownego drobiazgu nie powinno sprawić Wam trudności. Z całą pewnością natomiast sprawi radość obdarowanemu :) 
 • Na początku wycinamy "próbne" serce z papieru. Jeśli jesteśmy zadowoleni z jego kształtu przykładamy do tektury i dwukrotnie odrysowujemy (jeśli nie zadowala nas wygląd serca, próbujemy do skutku). Wycinamy.
 • Następnie odrysowujemy serce na białym papierze. Mniej więcej pośrodku dzieciątko maluje portrety: jeden dziadka i jeden babci.
 • Wycięte portrety przyklejamy do tektury tak, aby "patrzyły" na siebie.
 • Kolejnym krokiem będzie przyklejenie tasiemki tak, w taki sposób by połączyć tekturowe serca z jednej strony. Z drugiej mocujemy dwa dłuższe kawałki wstążeczki, które będzie można związać (dla pewności, że tasiemki dobrze się trzymają, zanim klej dobrze wyschnie, możemy przypiąć w miejscu mocowania klamerki).
 • Ostatnią czynnością jest przyklejenie kamyków. W ozdabianiu panuje całkowita dowolność. Ogranicza Was wyłącznie Wasza wyobraźnia.
Gotowe! Jak efekty? U nas oszałamiające. Zdaje się, że Babcia podziela to zdanie :) I wiecie co? Przy takiej laurce nie potrzebne są już żadne dodatkowe słowa.
wasz belfer

8 komentarzy:

 1. Super sprawa. Moje dziecię rośnie, jak tylko osiągnie wiek jako takiej dojrzałości plastycznej to przygotujemy serducho! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam. Prezent wykonany przez dziecko ma nieocenioną wartość :)

   Usuń
 2. Rewelacyjny pomysł! Za rok może uda się zrobić, w tym roku już za późno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można wykorzystać przy innej okazji. W roku jest wiele dni, w które świętujemy :)

   Usuń
 3. Moi Chłopcy też robili serduszka.. babcia sobie powiesiła na ścianie <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł! Co do babć i dziadków - to cudowni, wspaniali ludzie! Teraz mam tylko jedną babcię, ale wizyty u niej sprawiają, że wciąż czuję się jak dziecko :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję. Moi dziadkowi są obecni już wyłącznie we wspomnieniach. Dlatego cieszę się, że Pisklęta mogą ze swoimi szaleć :)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :)

Copyright © 2016 zakręcony belfer , Blogger